To już kolejny raz ..........

1 1 1 1 1 średnia ocena 5.00 (1 głos)
Joomla Plugin

20 czerwca 2015r. - to już druga edycja Festynu „Bezpieczna Zawada bezpieczni mieszkańcy”, który zdobywa coraz większą popularność wśród mieszkańców dzielnicy i elblążan.

Nie inaczej było dzisiejszego dnia gdy od 10-tej rano tłumy przybywały na miejsce festynu. Koleny raz mieszkańcy mogli porozmawiać z przedstawicielami służb bezpieczeństwa w Elblągu. Dziś Policja i Straż Miejska witała elblążan z uśmiechem i nie było mowy o żadnych upomnieniach. Ponadto dzieci mogły zapoznać się jaki widok zza kierownicy mają pracownicy Straży Pożarnej i na czym polega pierwsza pomoc co tłumaczyli Ratownicy Medyczni.

W minionym roku hitem był symulator dachowania. W tym roku organizatorzy przygotowali jeszcze większą atrakcję. Na dużym placu elblążanie mogli dzięki WORD-owi zobaczyć jak jeździ się po pijaku. Specjalne okulary jakie zakładał kierwca były symulatorem jazdy gdy kierowca ma średnio ok. 2 promile alkoholu we krwi. Większość kierowców hurtowo przewracała pachołki na placu. Całe szczęście tylko pachołki a nie ludzi na drodze. Była to spora lekcja aby nigdy w życiu nie próbować prowadzić auta po alkoholu.

Wielu z przybyłych po obejrzeniu wszystkich stoisk świetnie bawiła się przy muzyce i licznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Tańców nie było końca. Tańczyli najmłodsi i starsi. Nam najbardziej przypadł do gustu ten tancerz przed którym chyba światowa kariera na parkietach większych niż dzielnica Zawady…

Kolejny raz organizatorzy udowodnili, że Zawada ma powody do dumy a takiego festynu z całą pewnością mogą zazdrościć inne dzielnice Elbląga. Zawada potrafi się bawić i cieszyć z czasu spędzanego razem. Podziękowania należą się organizatorom i Prezesowi Stowarzyszenia Przyjaciół Zawada Wojciechowi Rudnickiemu, którzy kolejny raz pokazali, że potrafią zrobić coś bezinteresownie dla mieszkańców i poświęcić swój czas dla dobra wspólnego. Poza organizatorami słowa podziękowań należy również skierować do wszystkich, którzy wsparli Festyn a partnerów w tym roku było bardzo dużo.

Partnerzy Festynu:

- Komenda Miejska Policji Elbląg ( Wydział Ruchu Drogowego i Wydział Prewencji )

- Oddział Żandarmerii Wojskowej Elbląg

- Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu

- Oddział Straży Granicznej w Elblągu

- Departament Bezpieczeństwa Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz Straż Miejska Elbląg

- Przychodnia Twoje Zdrowie z ul. Jaśminowej Elbląg

- PCK . Pierwsza pomoc przed medyczna

- Pogotowie Ratunkowe Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego , Elbląg

- Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne

- Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu

- Związek Strzelecki „STRZELEC” Organizacja Społeczno-Wychowawcza. JS 1008 ELBLĄG [ ZS STRZELEC OSW . Jednostka Strzelecka 1008 Elbląg. ]

- ZSZ Nr 1w Elblągu – klasa mundurowa Straży Granicznej

- Sklep rowerowy – 2 KOŁA – bikles & motors

- Krav-Maga , Elbląg- pokaz i kurs samoobrony dla seniorów i mieszkańców

- Roboty – pokazy dla małych i dużych

- Biblioteka Zawada- gry i zabawy

Patronat honorowy objął Prezydent Miasta Elbląga Witold Wróblewski

Sponsorami i partnerami Festynu zostali:

- Sponsor : TECHTRANS Elbląg

- Fundacja PKO Banku Polskiego

- PSS „Społem” Elbląg

- Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zakrzewo”

Patronat medialny : BogatyElblag.pl, MlodyElblag.pl, Razem z Tobą

Festyn obsługiwany będzie przez wolontariuszy : z Stowarzyszenia Przyjaciół „Zawada”, członkinie Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych„Fantazja”, osoby niepełnosprawne.

Red. Bogaty Elblag