Nie boją się myszy a kto ?.........

1 1 1 1 1 średnia ocena 5.00 (oddanych głosów 5)
Joomla Plugin

Stowarzyszenie Przyjaciół „Zawada” jest nowym podmiotem w Elblągu, a zainicjowało już kilka ciekawych projektów. Po Kinie Letnim i festynie „Bezpieczna Zawada”, tym razem Stowarzyszenie pomyślało o osobach dojrzałych.

W najbliższym czasie organizuje szkolenie dla ponad 45 osób w wieku 45+ pn.: „Nie bój się myszy”.To odpowiedź na oczekiwania zainteresowanych tym szkoleniem – Seniorów z osiedla Zawada.
Szkolenie „Nie bój się myszy”pozwoli na aktywne korzystanie z systemów informatycznych, z nieograniczonej wiedzy informatycznej. Pozwoli także zintegrować społeczeństwo w obszarze informatycznym. Jest to realizacja zadania Dyrektywy Unijnej – tworzenie społeczeństwa informatycznego. Wykonawcą szklenia jest Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe Warmia i Mazury, w ramach Funduszu Europejskiego dla Rozwoju Polski Wschodniej – Narodowa Strategia Spójności. Szkolenie jest nieodpłatne.
Szkolenie obejmuje obsługę komputera, praktyczne użycie programów (na przykład do pisania), wykorzystanie treści dostępnych w Internecie, komunikację za pomocą Internetu. Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymają certyfikat umiejętności korzystania z komputera.
Szkolenie odbędzie się w Gimnazjum Nr 1 im. Noblistów Polskich , ul. Rodziny Nalazków 20 w Elblągu, w dwóch terminach – w listopadzie i grudniu br. Nasza inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców – listy chętnych są już zamknięte.
Szkolenie „Nie bój się myszy” wpisuje się w jeden z ważnych punktów misji Stowarzyszenia – integrację mieszkańców największego osiedla w Elblągu. To także element aktywizacji trochę starszych mieszkańców Osiedla i próba zachęcenia ich do korzystania z nowoczesnych narzędzi komunikacji.
Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół „Zawada”
Wojciech Rudnicki