SPORT

1 1 1 1 1 średnia ocena 4.83 (oddanych głosów 87)
Joomla Plugin

Sport jest obecny w moim życiu od zawsze. Zasadom, które są najważniejsze w sporcie – gra fair play, honor i zdrowa rywalizacja – hołduję w życiu codziennym.

Jako czynny sportowiec - piłkarz ręczny, miałem okazję wielokrotnie reprezentować Elbląg na arenie krajowej i zagranicznej. W swojej pracy zawodowej, przez krótki czas, byłem nauczycielem wychowania fizycznego w szkole podstawowej.

 

Śledzę zmagania sportowe polskich zawodników. Wspólnie z rodziną kibicowaliśmy Adamowi Małyszowi, gdy osiągał największe sukcesy i zdarzały mu się porażki. Dziś trzymamy kciuki za Justynę Kowalczyk, drużynę polskich piłkarzy ręcznych i siatkarzy. No i nasz narodowy sport - piłka nożna. Mimo porażek, słabych wyników, każdy mecz reprezentacji Polski jest świętem. Wyjmujemy koszulki, szaliki i mocno trzymamy kciuk. Bo może tym razem… Swoim entuzjazmem do piłki zaraziłem żonę i dziś potrafimy długo dyskutować, który zawodnik spisał się w meczu najlepiej, który sędzia nie sprostał swojemu zadaniu. Dzięki temu, żona doskonale orientuje się, kiedy jest „spalony” i co aktualnie porabia nasz ulubiony sędzia Pierluigi Collina. Śledzę także dokonania naszych elbląskich sportowców.

Bardzo gratuluję sportowcom i ich trenerom, którzy zostali nagrodzonym na gali 16 lutego br. Jako sportowiec wiem ile trudu i wysiłku kosztuje uprawianie sportu i osiąganie sukcesów. Gratuluję wszystkim i życzę siły i wytrwałości oraz wielu sukcesów, które rozsławią nasze miasto.