Won z tym !!!!!!

1 1 1 1 1 średnia ocena 5.00 (1 głos)
Joomla Plugin

   Ze zgrozą i przerażeniem odbieram informacje o tym, jakie żniwo zbierają dopalacze. Tylko w ostatnim tygodniu to 200 osób, w skali kraju. Dramatyczne są relacje osób, które zostały uratowane i znajdują się w lokalnych szpitalach. 

 

      To także nasz, lokalny problem. Z dużym zaangażowaniem zajął się tym elbląski SANEPID, z dyrektorem Markiem Jaroszem, który bardzo aktywnie włączył się do walki z dopalaczami. 

Dla mnie osobiście, to jeden z priorytetów. Rok szkolny rozpocząłem akcją „Jabłka zamiast dopalaczy”, gdzie wspólnie z młodzieżą zachęcałem do walki z problemem, który ciągle narasta. Przez cały ubiegły rok szkolny, w ramach profilaktyki, prowadziłem warsztaty w elbląskim gimnazjum, ukazujące wszystkie negatywne skutki zażywania środków psychoaktywnych. W  tych zajęciach wzięło udział ok. 300 osób.  Niestety, poziom wiedzy wśród naszej młodzieży na temat tej trucizny i działania na organizm człowieka, jest bardzo znikomy. Dlatego tak ważne jest prowadzenie akcji, mających na celu uświadomienie młodzieży, profilaktyka i zapobieganie.

      Jedna z moich ostatnich interpelacji poświęcona była walce z dopalaczami – koniecznym jest, by akcja profilaktyczna objęła całą elbląską młodzież. Tylko wspólnymi, szeroko zakrojonymi działaniami możemy uchronić nasze dzieci i młodzież i zapobiegać dramatom, o których tak głośno w ostatnim czasie mówią media.

Po wakacjach, w nowym roku szkolnym konieczne jest wznowienie w elbląskich szkołach akcji uświadamiającej, jakim złem są dopalacze. Świadomość problemu wśród elbląskiej młodzieży pomoże zapobiegać tragediom z dopalaczami w tle.