Jestem szczęśliwy. Co robię aby taki być ?

1 1 1 1 1 średnia ocena 5.00 (oddanych głosów 7)
Joomla Plugin

Żyjemy bardzo szybko i intensywnie. To wymóg naszych czasów, konieczność nadążenia ze wszystkimi sprawami, które determinują naszą codzienność.

Jak wszystkiemu podołać? Jak pogodzić obowiązki domowe, zawodowe, hobby i jeszcze znaleźć czas na przyjemności? Trudne.

Czytałem ostatnio sposób Skandynawów na satysfakcjonujące i szczęśliwe życie. A ponieważ nie od dziś wiadomo, że to najszczęśliwsza nacja na świecie, postanowiłem zagłębić temat. Okazało się, że to wcale nie takie trudne, jakby się mogło wydawać.

Po pierwsze Skandynawowie dbają o formę. Na przekór warunkom klimatycznym zawsze znajdują czas i ochotę na różne formy aktywności na świeżym powietrzu. Oprócz doskonałej kondycji zapewnia im to także doskonałe zdrowie.

W poczuciu szczęścia i spełnienia pomaga im ustalona hierarchia ważności. Chodzi o to żeby BYĆ, nie MIEĆ. No i równouprawnienie na każdym poziomie: nie ma różnic w możliwości rozwoju zawodowego, dostępu do edukacji czy korzystaniu z uprawnień rodzicielskich dla żadnej z płci.

Warto też być blisko natury i żyć ekologicznie.

I jeszcze balans między życiem osobistym a pracą. W Skandynawii dobry pracownik to pracownik wypoczęty i zadowolony. Coś w tym jest : )

Dlatego cieszę się z możliwości przebywania na naszej wsi z rodziną staram się korzystać z uroków natury, wykorzystywać każdą wolną chwilę do ładowania akumulatorów na kolejny tydzień pracy. I właśnie dlatego na naszym płocie zawisło hasło, które bardzo nam odpowiada "Uwaga - szkoda nam życia na wyścigi kto ma więcej". I tego się trzymam.